Правила рафтингу

Рафтинг — це спуск бурхливими гірськими річками на спеціальних човнах — рафтах або ж байдарках. Нас часто запитують, чи безпечний такий активний вид відпочинку. Ми відповідаємо: звісно, якщо ви дотримуєтеся техніки безпеки.

Основні правила рафтингу:

1. Перед кожним сплавом потрібно пройти інструктаж з техніки безпеки. На ньому фахівець розкаже, як веслувати та уникнути травм.

2. На рафті, під час сплаву, обов’язково присутній інструктор. Він віддає команди для керування човном. Якщо ви сплавляєтеся на байдарках, інструктор супроводжує сплав.

3. Кожен учасник одягає шолом, рятувальний жилет і спеціальні черевики. Ваше спорядження має ідеально підходити за розміром.

4. Якщо ви новачок і ніколи не займалися рафтингом, не сплавляйтеся самостійно перші кілька разів. Потрібно, щоби поруч був інструктор.

5. Слідкуйте за веслом. Ним можна не тільки гребти й керувати човном, а і травмувати членів команди. Для того, аби цього не сталося, тримайте одну руку у 10 сантиметрах від лопаті весла, іншу — на держаку.

6. Аби не вилетіти з рафту, потрібно триматися за мотузку. Якщо ви все ж випали, необхідно схопитися за цю мотузку. У випадку, коли це не вдається зробити, член команди має подати вам весло або кинути іншу мотузку.

7. У «Скиті» діти можуть сплавлятися з 5 років і тільки на рафті. З 12 можна сплавлятися на байдарці. Обов’язковим є супровід дорослих.

8. Протипоказання для сплаву — стан алкогольного або наркотичного сп’яніння.